Zastosowanie zabiegów akupunktury w leczeniu zatok

igly-akupunktury-mezczyzna-zostal-leczony-przez-chinska-medycyne-alternatywna-z-akupunktura-twarzy

Akupunktura jest tradycyjną metodą leczenia, pochodzącą z medycyny chińskiej, która polega na  wkłuciu cienkich igieł w określone punkty na ciele pacjenta. Akupunktura ma na celu przywrócenie równowagi przepływu energii, znanej jako qi, w organizmie.

W leczeniu zapalenia zatok, akupunktura może być stosowana w celu złagodzenia objawów związanych z zatokami, takich jak ból głowy, zatkane nosy, kichanie czy ból twarzy. Niektóre badania sugerują, że akupunktura może wpływać na uwalnianie endorfin, które są naturalnymi substancjami przeciwbólowymi organizmu. Ponadto, akupunktura może pomóc w regulacji układu immunologicznego oraz poprawie krążenia krwi.

Korzyści z zastosowania akupunktury w leczeniu zatok:

  1. Złagodzenie bólu: Akupunktura może pomóc w łagodzeniu bólu związanego z zatokami poprzez uwalnianie endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych organizmu.
  2. Redukcja stanu zapalnego: Stymulacja określonych punktów akupunktury może wpływać na układ immunologiczny, co może pomóc w redukcji stanu zapalnego w zatokach.
  3. Poprawa przepływu energii: Z perspektywy chińskiej medycyny, akupunktura ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie, co może wspomagać procesy naprawcze i regeneracyjne.
  4. Poprawa krążenia krwi: Stymulacja określonych punktów akupunktury może wpływać na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei może poprawić krążenie krwi.
  5.  Relaksacja mięśni: Akupunktura może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni w okolicach twarzy i szyi, co może być związane z objawami zatok.
  6. Lepsze samopoczucie: Pacjenci często zgłaszają poprawę ogólnego samopoczucia i relaksu po sesji akupunktury, co może być również korzystne w przypadku dolegliwości zatok.

W praktyce, istnieje wiele punktów akupunkturowych, które są związane z zatokami. Wybór konkretnych punktów może zależeć od indywidualnych objawów pacjenta

Na czym polega zabieg akupunktury ?

Najważniejsze i kluczowe w akupunkturze jest : wywiad ,diagnoza z pulsu oraz języka .

Na tej podstawie dobierane są odpowiednie punkty akupunkturowe . Następnie w zależności od umiejscowienia igieł pacjent kładzie się na brzuchu albo na  placach lub zostaje w pozycji siedzącej .

Podczas zabiegu ważne jest aby pozycja była bardzo komfortowa i sprzyjała odprężeniu.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut .

Igły wkłuwane są delikatnie tak aby nie wywołać bólu.

W stanach ostrych zalecane są 2-3 zabiegi w tygodniu . W stanach przewlekłych 1-2 razy w tygodniu

 

 

Zostaw komentarz