Terapia wisceralna jest istotna dla zdrowia i równowagi organizmu

The picture of beautiful woman in massage salon

Terapia wisceralna to metoda leczenia, która koncentruje się na manipulacjach i mobilizacji narządów wewnętrznych, takich jak żołądek, wątroba, jelita czy płuca. Ta forma terapii opiera się na założeniu, że narządy wewnętrzne mogą być źródłem różnych dolegliwości, a ich odpowiednia praca jest istotna dla ogólnego zdrowia i równowagi organizmu. Terapeuci wisceralni twierdzą, że zaburzenia w jednym narządzie mogą wpływać na inne obszary ciała, powodując różnego rodzaju dolegliwości.

Korzyści jakie daje terapia wisceralna to przede wszystkim :

Poprawa ruchomości narządów wewnętrznych

Terapeuci wisceralni pracują nad poprawą ruchomości narządów, co może pomóc w zwiększeniu elastyczności i funkcji tych struktur.

Lepsza cyrkulacja krwi i limfy

Manipulacje terapeutyczne mają na celu poprawę krążenia krwi i limfy, co może wpływać korzystnie na zdrowie narządów.

Złagodzenie napięć i blokad

Terapia wisceralna może pomagać w rozluźnianiu napięć i eliminowaniu blokad w obrębie narządów, co może przynieść ulgę w przypadku różnych dolegliwości.

Redukcja bólu

Osoby doświadczające bólu związanego z zaburzeniami narządowymi mogą odczuć ulgę po sesjach terapii wisceralnej.

Wskazania do terapii wisceralnej :

  1. Terapia wiscerlna proponowanalna jest osobom z problemami jelitowymi (zespół jelita drażliwego, biegunki, zaburzenia wypróżniania, bolesne miesiączki)
  2. W dolegliwościach bólowych kręgosłupa związanych szczególnie z dysfunkcją narządów wewnętrznych.
  3. U osób z problemami z oddychaniem, zwłaszcza gdy związane są z zaburzeniami struktury narządów oddechowych.
  4. Terapia wisceralna może być proponowana w przypadku osób z zaburzeniami związanymi z narządami miednicy, takimi jak dysfunkcja miednicy, bóle miednicy, czy problemy z układem moczowym.
  5. Niektórzy twierdzą, że terapia wisceralna może wpływać na układ autonomiczny, co z kolei może pomagać w radzeniu sobie ze stresem i regulacji emocji.

Zanim zdecydujesz się na terapię wisceralną, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą, aby uzyskać indywidualną ocenę sytuacji i poradę dotyczącą leczenia.

Terapia visceralna to forma terapii manualnej, która skupia się na manipulacjach narządów wewnętrznych w celu poprawy ich funkcji i ruchomości.

Podstawowym założeniem terapii visceralnej jest, że narządy wewnętrzne są wzajemnie połączone poprzez tkankę łączną, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest istotne dla ogólnego zdrowia i równowagi organizmu. Terapeuci visceralni twierdzą, że zaburzenia w jednym narządzie mogą wpływać na inne obszary ciała, powodując różnego rodzaju dolegliwości.

Podczas sesji terapii visceralnej terapeuci wykorzystują delikatne manipulacje, naciski i ruchy, aby poprawić ruchomość narządów wewnętrznych, złagodzić napięcia i przywrócić równowagę w obszarze jamy brzusznej. Terapia ta ma na celu wspieranie naturalnych zdolności organizmu do samoregulacji i samoleczenia.

Warto jednak zauważyć, że choć istnieją zwolennicy terapii visceralnej, to naukowe dowody na jej skuteczność są ograniczone, a niektórzy specjaliści są sceptyczni co do jej zastosowania. Przed rozpoczęciem terapii visceralnej zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz istniejące problemy zdrowotne.

 

Zostaw komentarz